ویژگی های باس داکت های شرکت GERSAN

ویژگی های باس داکت های شرکت GERSAN

مشخصات فنّی باس داکت های شرکت GERSAN

Gersan Busduct Technical Specifications 

محصول مشترک ایران و ترکیه

دارای نماینده انحصاری فروش و خدمات پس از فروش در ایران

 

1) توان تولیدی باسداکت:

کارخانه تبریز : با مساحت 6000 مترمربع در کیلومتر 8 جاده تهران-تبریز واقع شده و تولیدات این مجموعه شامل باسداکت ، تابلو فشار ضعیف ، تابلو فشار متوسط با مجوز رسمی و پروانه بهره برداری از وزارت صنایع و معادن میباشد همچنین این کارخانه در بخش باسداکت مجهز به چندین دستگاه CNC  و یک دستگاه بسیار پیشرفته لیزر با برند BY STRONIC مدل BYSTAR ساخت کشور سوئد میباشد که سرعت و دقت بالا از ویژگی های منحصر به این دستگاه میباشد و بخشی از قطعات باسداکت ها توسط این دستگاه تولید می گردند ، شرکت GERSAN دارای کارخانه ای به مساحت 50،000 متر مربع در شهر استانبول ودر بخش توزلا ترکیه بوده و توانایی تولید باس داکت از رنج 25 آمپر تا 6000 آمپر را دارا می باشد.


2) رنج های آمپراژی در حال تولید:

GNL – LIGHTING BUSBAR: 25-40A

GL – LOW POWER BUSBAR: 40-100A

GGD - MEDIUM POWER BUSBAR: 160-1000A

GS – HIGH POWER SUPER COMPACT BUSBAR: 500-6000A 

3) استاندارد های تولید باسداکت:

تمامی طراحی ها و تولیدات این شرکت با استانداردهای ذیل صورت می گیرد:

       
   


  تمامی TYPE TEST های اخذ شده توسط شرکتهای ذیل مورد تائید قرار گرفته است:

     
             


 همچنین دارای مدارک مدیریت کیفیت ذیل نیز می باشد:

4) متریال مورد استفاده در بدنه باسداکت ها:

بدنه تمامی باس داکت های این شرکت از آلومینیوم Anodized و Extruded شده به ضخامت 2 تا 6 میلیمتر تولید می گردد که نسبت به باسداکت های با بدنه آهنی (گالوانیزه ) 30 درصد سبکتر می باشد  آنودایز بودن بدنه این برتری را به باسداکت های گرسان خواهد داد که در برابر خوردگی در محیطهای اسیدی و مرطوب کاملاً مقاوم بوده باشد لذا کمپانی گرسان بدنه باسداکت های خود را به مدت 70 سال گارانتی می نماید.

 این ویژگی (Extruded )باعث می گردد ، در بدنه باس داکتها از پیچ استفاده نگردد و همچنین به دلیل طراحی خاص بدنه، ضریب تبادل حرارتی باس داکت با محیط پیرامونی بسیار افزایش یابد.

 این شرکت توانایی ساخت باس داکت با درجه حفاظت IP68 را نیز دارا می باشد.


5) طول شاخه های تولیدی :یکی دیگر از مزیت های منحصر به فرد تولیدات شرکت GERSAN ساخت باس داکتهای از رنج 160 آمپر تا 6000 آمپر با متراژ 4 متر می باشد که این امر باعث میگردد تعداد اتصالات تا 25% کاهش پیدا کند ، کاهش تعداد اتصالات باعث می گردد ، خط عبور جریان سالم تر و مطمئن تر گردد.

6) مقاومت در برابر خوردگی:

باس داکت های این شرکت قابلیت دارند تا در محیط هایی که دارای شرایط آب و هوایی با خورندگی بالاهستند نیز نصب گردند، بدون نیاز به هیچ هزینه اضافی و این مزیت به دلیل وجود بدنه آلومینیومی آنودایز شده باس داکتها می باشد. 

7) تشخیص دمای بدنه باسداکت  توسط ترمومتر:

از امکانات منحصر به فرد این شرکت وجود نمایشگرهای حرارتی نصب شده روی بدنه باس داکت می باشد، که با این مزیت دیگر نیازی به استفاده از دماسنج لیزری دستی نمی باشد و در هر لحظه اپراتور قادر خواهد بود از دمای بدنه باس داکت که موضوع قابل توجهی می باشد مطلع گردد.

 

8) عایق و کلاس حرارتی باسداکت:

 این باس داکت ها در زمان آتش سوزی فاقد گازسمّیHalogen می باشند و به بصورت خود اطفاء عمل کرده و به هیچ وجه اشتعال زا نخواهند بود.

این باس داکت ها توانایی تحمل 1000 درجه سانتی گراد به مدت 90 دقیقه وتحمل 200 درجه سانتی گراد بطور دائم را دارا می باشند. در ذیل به کلاس حرارتی این باس داکت ها اشاره شده است:

همچنین مطابق با تایپ تست های IEC  آزمایش مقاومت در برابر حریق نیز بر روی باسداکت های انجام شده است.

شرایط این تست قرارگیری باسداکت به مدت 8 ساعت در حرارت 750 درجه سانتی گراد  می باشد.

 

9) تکنولوژی اتصال شاخه های باسداکت:

بی تردید اتصال شاخه ها در باس داکت امری حیاتی و مهّم می باشد که می بایست به آن توجه ویژه ای داشت ، به همین دلیل شرکت GERSAN با نوآوری در این امر، خود را نسبت به دیگر رقبا کاملاً متمایز نموده است .

نحوه اتصال بدین گونه است که زمانی که دو شاخه باس داکت بصورت نر و مادگی در کنار هم قرار میگیرند، بدون نیاز به آچار ترکمتر دار، اپراتور می تواند تنها با یک آچار معمولی اقدام به سفت کردن پیچ نماید این شرکت اقدام به ساخت مهره هایی نموده است که خود دارای ترکمتر می باشند و میزان سفت شدن پیچ را با رنگ نمایش میدهند زمانی که پیچ باز باشد رنگ مهره قرمز می باشد و زمانی که شروع به سفت شدن پیچ می شود رنگ مهره از قرمز به مشکی متمایل می شود و زمانی که اتصال کاملاً محکم میشود مهره به رنگ مشکی مطلق در می آید.

این مزیت باعث میشود در صورتی که در زمان نصب به دلیل تکان های زیاد اتصالات شل شوند ، بهره بردار می تواند تنها با نگاه کردن به رنگ مهره ها صحت و سلامت محکم بودن اتصالات را بررسی نماید و در صورت لزوم مجدداً آنها را سفت نمایند. این مزیت درتولیدات رقبای دیگر وجود ندارد.

 

10) جعبه های انشعاب (Tap-Off):

تمامی Tap-offهای تولیدی این شرکت دارای درجه حفاظت IP55می باشند. در محل های خروجی تعبیه شده روی بدنه باس داکت می توان ماکزیمم تا 630 آمپر خروجی و در نقاط اتصال دو باس داکت می توان به اندازه آمپراژ باس داکت از آن خروجی دریافت کرد.

همچنین جعبه های انشعاب تولیدی این شرکت مجهز به هندل اینترلاک ایمنی مکانیکی و الکتریکی می باشند.

 

11) استفاده از شینه های آلومینیومی و مسی:

میزان خلوص مواد اولیه در تولید هادی های این باس داکت ها 99/99 می باشد. تمامی شینه های فاز و نول این باس داکت ها به یک اندازه بوده ولی شینه ارت 50% کوچکتر از شینه های فاز و نول می باشد.

12) قطعات انقباظی و انبساطی باسداکت:

با استفاده از این قطعات می توان از آسیب های احتمالی ناشی از زمین لرزه و نیز تغییرات طولی بدنه باسداکت ، ناشی از گرما و سرمای محیط بطور کامل جلوگیری نمود. همچنین در درز های انبساط ساختمان ها نیز از این قطعات استفاده می گردد.

لازم به ذکر است با توجه به افزایش و کاهش طول شینه های داخل بدنه باسداکت استفاده از این قطعات در متراژهای طولی مشخص و مطابق با استاندارد هر کمپانی الزامی میباشد. 

13) پنج شینه بودن تمامی باسداکت های تولیدی:

کلیه تولیدات باسداکت های این شرکت به صورت 5 شینه(سه فاز یک نول و یک ارت) می باشد که علاوه بر ارت بودن بدنه باسداکت یک شینه ارت نیز در باسداکت وجود دارد و باعث میشود در سیستم برق رسانی نیاز به استفاده از سیم ارت از بین برود.

 

14) قابلیت اجرای سیستم اتوماسیون بر روی باسداکت:

در باسداکت های Gersan میتوان با استفاده از تکنولوژی Power Line Carrier و استفاده از Tapoff Box های آدرس پذیر به طور کامل  خروجی های باسداکت را مدیریت نمود.

یکی از مشکلات مهندسین طراح سیستم روشنایی مجزا نمودن روشنایی نرمال و اضطراری می باشد .

با استفاده از سیستم اتوماسیون باسداکت میتوان بر روی یک لاین باسداکت روشنایی سناریو تعریف کرده و از روشنایی نرمال و اضطراری استفاده نمود.

همچنین در سیستم اتوماسیون باسداکت های قدرت میتوان تمامی Tapoff box ها را مدیریت نمود و با استفاده از یک Network Analyzer که بروی Tapoff نصب میگردد اطلاعات بار مصرفی را به صورت آنلاین و از راه دور مانیتور نمود.

همچنین میتوان کلید داخل Tapoff  ها را قطع یا وصل کرد.

با استفاده از این سیستم میتوان دمای نقاط اتصال باسداکت را نیز به صورت لحظه ای بررسی نمود.

 

15) پوشش شینه های باسداکت های تولیدی:

تمام شینه های داخل بدنه باسداکت ها دارای پوشش قلع و شینه ها در نقاط اتصال دارای پوشش نقره می باشند این امر باعث می گردد اثر پوستی جریان و تمایل حرکت الکترون ها بر روی سطح رسانا به بهترین نحو ممکن صورت بگیرد و همچنین با توجه به نقره اندود شدن نقاط اتصال این امر سبب میگردد اتصال بسیار مطمئن و با سطح رسانایی بسیار بالا انجام شود.

16) توان تولید جعبه های انشعاب کاملاً سفارشی :

این شرکت می تواند قطعات خروجی را مطابق با نظر کارفرمای محترم و با توجه به برند کلید اتوماتیک قابل نصب داخل قطعه انشعاب تولید نماید همچنین با توجه به شرایط پروژه میتوان امکان نصب کنتور درون قطعات انشعاب را نیز محیا نمود و در این صورت دیگر نیازی به قرار گیری تابلوی کنتوری در هر طبقه وجود نداشته و کنتورها بر روی باسداکت نصب میگردند.

 

17) طراحی پروژه های باسداکت:

تمامی طراحی های سیستم باسداکت پروژه ها پس از نقشه برداری به صورت سه بعدی و توسط پلاگین نرم افزارAutocad شرکت Gersan صورت میپذیرد و در نهایت توسط همین نرم افزار خروجی اکسل MTO پروژه استخراج میگردد که پس از تائید تیم فنی کارفرما جهت ساخت به کارخانه ارسال میگردد.

 کلام آخر:

با توجه به اینکه اطلاعات فنی در حوزه باس داکت بسیارگسترده می باشد لذا سعی شده در این مقاله هرچند کوتاه شما خواننده عزیز را با برخی از ویژگی های باس داکت های شرکت GERSAN آشنا سازیم .

جهت دسترسی به اطلاعات فنی در حوزه باسداکت می توانید در کانال تلگرام بخش باسداکت شرکت عضو شده و از اطلاعات موجود بهره لازم را ببرید.

در عین حال در صورت نیاز به مشاوره می توانید با کارشناسان مجرب شرکت ارشک صنعت پاسارگاد تماس حاصل فرمایید و اطلاعات تکمیلی را دریافت نمایید.

مفتخر هستیم که بتوانیم ابهامات و نگرانی های شما عزیزان را پیرامون سیستم پیشرفته باس داکت رفع نماییم

جهت دریافت فایل PDF مطالب فوق میتوانید بر روی لینک ذیل کلیک نمایید.

جهت تماشای ویدئوی مشخصات فنی باسداکت های Gersan به لینک ذیل مراجعه کنید.

تهیه شده توسط دفتر فنّی و مهندسی شرکت گرسان ایران

 

contact us

 • دفتر مرکزی:

  تهران ، بلوار اشرفی اصفهانی ، ابتدای خیابان مخبری ، پلاک 10 ، طبقه سوم واحد 13

  دفتر بخش بازرگانی (باسداکت) :

  تهران ، سعادت آباد ، بلوار سرو غربی ساختمان سرو ناز طبقه دوم واحد 13

  کارخانه تهران: 

  کیلومتر 30 جاده ساوه ، سه راه آدران ، شهرک صنعتی نصیرآباد ، خیابان سرو 9

  کارخانه تبریز: 

  تبریز ، کیلومتر 8 جاده تهران ، نرسیده به سه راهی اهر ، کوی صنعتی مخترع

  تلفن : 

  021-44460169

  خط ویژه باسداکت: 44616196-021

  ایمیل:

  این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

  این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید